Francie byla a je považována za místo, které nabízí skvělé druhy vína. Francouzská vína znamenají nejen tradici, ale také kvalitu a vynikající chuť.

Tradiční vinařské oblasti

Francie má své známé vinařské oblasti. Pokud patříte mezi milovníky tohoto lahodného moku, vyplatí se je navštívit. A které to jsou?

  • CHAMPAGNE

Tato oblast se nachází nejseverněji a ochutnat zde můžete nejlepší šumivá vína. Vinice se rozkládají na vápencových půdách, díky kterým mají dostatek vláhy. Název oblasti pochází již z dob starobylého Říma a centrem je město Epernay.

  • BOURGOGNE

V této oblasti se pěstují nezaměnitelné vinné odrůdy. Osobitý a jedinečný charakter mají vína z nich vyráběná díky kvalitní půdě a dlouholeté vinařské tradici. Mezi nejproslulejší pěstitelská místa patří oblasti mezi městy Dijon a Chagny. Velký pěstitelský význam se hrály i mnišské řády, k nimž patří benediktýni a cisterciáni.

  • BORDEAUX

Bordeaux si mezi vinaři získalo velkou prestiž. Je to nejznámější vinařská oblast, která nabízí více než 60 vinných sklepů. Ochutnat zde můžete vína celé řady chutí a vůní. Vinařská tradice se zde objevila již v 1. století a od té doby se rozvíjí a vzkvétá.