S příchodem chytrých mobilních telefonů, jehož součástí jsou kvalitní fotoaparát, vzniká každý den milióny snímků, které se sdílí na mnoha sociálních sítích nebo posílají známým i neznámým (to raději nedělejte) lidem. Ačkoliv existuje v telefonu mnoho filtrů, které z vás vytvoří módní ikonu nebo naopak vám vytvoří vtipné doplňky, nejvíce záleží na vašem postoji, póze nebo vašem profilu, aby vznikla vaše dokonalá fotografie, kde budete neodolatelná, ale budete to stále vy. Známe tajné triky fotografů, o které se s vámi rádi podělíme.

Natrénujte si pózy před zrcadlem

Je známo, že mnoho celebrit si přeje být foceno pouze z určitého úhlu a moc dobře ví, proč to dělají. Již na základní škole jste se jistě učili, že každý má odlišné poloviny těla, logicky jednu hezčí. Sedněte si před zrcadlo a prozkoumejte svůj obličej z obou profilů. Pózy si zkuste s úsměvem i bez něj. Předvádějte se, získáte větší sebevědomí před fotoaparátem. Na řeči, že se nerada fotíte, vám nikdo neskočí.

Úsměv je vaše největší slabina

Vyvarujte se špulení „kachních rtů“ o kterých se mnoho žen mylně domnívá, že je to sexy. Pokud cítíte, že je váš úsměv křečovitý, raději se se o něj nepokoušejte nebo se pokuste uvolnit. Vzpomeňte si na něco vtipného z vašeho života a klidně se „zachichotejte“. Úsměv bude přirozený a rozzáří vám celý obličej. Úsměv nepředvádějte příliš dlouho. Klesající koutky zapříčiní, že budete vypadat unaveně. Když položíte při usmívání jazyk na patro, oči se vám více otevřou a koutky zvednou.

Vyberte správný úhel

Není náhoda, že většina vytvořených selfie je focena ze shora. Je nepsaným pravidlem, že fotoaparát musí být nad úrovní očí. Na výsledné fotografii budete štíhlejší a zmizí dvojitá brada. Mějte na paměti, že to, co je fotoaparátu nejblíže je také současně největší.