Malé děti mají velké množství hraček. S některými si hrají častěji, s jinými méně často. Pokud chceme, aby byl v dětském pokoji, alespoň částečně pořádek, je potřeba do něj umístit dostatečný počet úložných prostor. Ve skříni většinou bývá oblečení a tak se na řadu dostávají přenosné vaky a koše, úložné boxy, lavice či truhly.

Správná volba

Jednou z možností jsou úložné boxy. Většinou se vyrábějí z plastu a často se na nich nacházejí barevné dětské motivy. Některé bývají průhledné, jiné mají průhledné víko. Díky tomu rychle a snadno zjistíte, jaké hračky ukrývají. Jsou ideální volbou pro skladování pod postelí. Lze je však umístit i do skříně či police. Boxy lze také velmi snadno skládat na sebe.

Díky tomu, že je lze zavřít pomocí víka, nebude se uvnitř usazovat prach. Větší boxy bývají často opatřeny madly nebo kolečky, jež umožňují snadnější přemísťování. Variantu pak tvoří boxy síťované, které se dají v případě potřeby složit.

Další možností jsou úložné truhly či lavice. Tyto kousky nábytku umožňují nejen skladování méně používaných hraček, ale dá se na nich i sedět či na ně můžete odkládat věci. Kromě hraček se do nich vejdou i deky nebo dětské polštářky.

Mezi méně tradiční úložné prostory patří sítě. Nikoli však ty, které slouží na houpání. Tyto sítě mívají různý počet záchytných bodů a lze je umístit do rohu místnosti či je zavěsit ke stropu. Jsou ideální pro ukládání plyšáků a větších hraček.

Bezpečí především

Při výběru úložného nábytku a doplňků mějte na paměti, že s těmito kousky budou manipulovat také děti, proto je potřeba myslet na to, aby byly co nejvíce bezpečné. Pokud se jedná o boxy větší a s víkem, dítě do nich může spadnout. Víko by se tak mělo dát bezpečně zajistit proti zaklapnutí. Pokud to nelze, raději jej z boxu odstraňte. Také se může stát, že si dítě do boxu přivře prsty, opět je tedy potřeba víko bezpečně zajistit.