Pokud čekáte nový přírůstek do rodiny, je potřeba připravit výbavičku nejen pro miminko, ale také pohodlné oblečení pro nastávající období pro maminku. Je potřeba si uvědomit, že těhotenské oblečení by mělo splňovat určitá kritéria, na která je potřeba při jeho výběru brát ohled.

Podmínky pro výběr oblečení

Oděv by měl být především pohodlný, jednotlivé kousky by měly umožňovat bezproblémový pohyb. Důležitou vlastností je prodyšnost materiálu, ze kterého jsou jednotlivé kousky vyrobeny. Ideální materiál je bavlněný. Ve vyšším stádiu těhotenství je potřeba, aby se oděv dal snadno uvolnit.

Důležité je také myslet na vhodnou obuv. Během těhotenství dochází ke změně těžiště a větší nestabilitě, proto není ideální volbou obuv na vysokém podpatku. Raději sáhněte pro modely se širším a nižším podpatkem.

Výběr oblečení je dosti široký

Těhotenství neznamená, že budete po celou dobu chodit pouze v několika málo kouscích. I těhotenský šatník je dosti široký a na výběr máte celou řadu kousků,k které se dají mezi sebou velmi snadno kombinovat.

  • Těhotenské kalhoty

Jejich výhodu je elastičnost. Oproti klasickým modelům nemají zip a knoflíky a často bývají v pase zakončené elastickým úpletem či gumou. Obdobně jsou řešené i sukně. Mezi další výhody patří celá řada regulačních mechanismů, kterými se snadno upraví objem v pase.

  • Halenky, košile a trička

Ideální doplněk ke kalhotám či sukni. Mají volnější střih áčkového tvaru a některé opět nabízejí regulační mechanismy a to nejen v oblasti břicha, ale i prsou, která se v průběhu těhotenství také zvětšují.

  • Těhotenské šaty

Výhodou tohoto kousky oděvu je, že jej nemusíte kombinovat s dalšími kousky. Většina z nich je opatřena řasením v oblasti pasu, nebo mají regulační mechanismy. V nabídce naleznete celou řadu barevných druhů i designových kousků. Pořídit si můžete jak šaty pro běžné nošení, tak i šaty pro slavnostní příležitosti.