Každá žena touží po krásné pleti bez vrásek: Některá sahá do nabídky kosmetických prostředků, jiná využívá přírodní cestu.

Péče o pleť

Pro mytí pleti jsou vhodné čistící prostředky, které obsahují oleje, jež pokožku zvláční. Šetrnou přírodní exfoliace obstarají alfa-hydroxy-kyseliny (citronová, vinná, mléčná, jablečná), které se vyskytují v pomerančích, citronech, hroznovém vínu, jogurtech, jablcích či cukrové třtině.

Vzhledem k tomu, že suchá pokožka je mnohem náchylnější k poškození, je vhodné jí pravidelně dodávat hydrataci. Tu zajistí některé druhy přírodních olejů. Patří mezi ně šípkový s vysokým obsahem vitamínu A, kokosový, který nabízí vynikající antibakteriální a protiplísňové účinky, arganový s vysokým obsahem vitamínu E a mastných kyselin, které podporují mladší vzhled pokožky nebo avokádový, jež nabízí celou řadu důležitých vitamínů a ideální pro hydrataci hloubkovou.

Vhodná strava

Také vhodná strava má vliv na vzhled vaší pokožky. Pokud se na ní často objevují vrásky a dlouho trvá hojení drobných poranění, je potřeba dodat tělu více proteinů, které naleznete v kuřecím mase, vejcích nebo rybách (losos, makrela, tuňák).

Také vitamíny jsou pro kůži potřeba. Především se jedná o kyselinu listovou – askorbovou (vitamín C). Je potřebná pro syntézu kolagenu, bez kterého pokožka ztrácí pružnost a vytváří se více vrásek. Do jídelníčku zařaďte jahody, rajčata, kiwi, papriky, kapustu nebo brokolici.