Letní čas je období dovolených a více volna, které umožňuje nejen lenošit, ale také se věnovat celé řadě sportovních aktivit, které vám pomohou udržet vaše tělo fit.

Vodní sporty

V první řadě je to plavání. Vysoké teploty prohřívají vodní nádrže a voda láká k příjemnému ochlazení. Plavání je aktivita, která pomáhá spalovat přebytečné tuky, které se v těle hromadí během zimního období a to především díky rovnoměrné zátěži. Kromě toho je tento druh pohybu velmi šetrný i pro naše tělo, nezatěžuje totiž klouby, pozitivně ovlivňuje páteř a podporuje lepší dýchání. Kromě toho je to aktivita vhodná i pro těhotné.

Pokud patříte mezi milovníky adrenalinu, můžete vyzkoušet jízdu na kajaku, vodní lyžování nebo rafting.

Míčové hry

Pokud se vás sejde partička, můžete si zahrát basketball, volejbal nebo nohejbal. Všechny tyto aktivity podporují soustředění, vytrvalost a rychlost.

Turistika

Do přírody se můžete vydat pěšky nebo na kole. Pokud zvolíte první aktivitu, vyzkoušejte při ní kouzelné hůlky na nordic walking. Pomůže zvýšit nejen vaši tepovou frekvenci. Protáhnete si při ní tělo a odpočinete si od všedních starostí v krásné přírodní krajině. Hole vám umožní zapojit téměř celé tělo a pomohou vám zvýšit spalování tuků.

Do této aktivity můžete zapojit celou rodinu a nebude vás stát téměř žádné finanční prostředky.