Chystáte se zařizovat dětský pokoj a přemýšlíte nad tím, co dát na zem? Ideální volbou je koberec. Koberce v dětské pokoji nejsou jen bytová dekorace, ale plní i řadu důležitých funkcí. Pokud máte děti malé, na podlaze tráví velkou část dne a koberec se tak pro ně stává hrací plochou. Pokud vyberete koberec s vhodným motivem, můžete tak navíc rozvíjet i jejich dětskou fantazii. Kromě toho plní i funkci termoregulační a mají i protihlukové vlastnosti. Pokud nechcete koberec na celou plochu pokoje, můžete zvolit z nabídky koberců kusových.

Teď si asi říkáte, že koberce jen přitahují prach, ale omyl je pravdou. Některé druhy koberců mají antistatické vlastnosti, takže prach odpuzují a některé dokonce mají antibakteriální úpravu.

TIP: Umíte si představit bydlet v dřevostavbě?

Jak vybrat vhodný koberec?

Nejdůležitější úlohu hraje kvalitní zpracování. V žádném případě by se nikde neměla uvolňovat vlákna.

Děti zajisté ocení, pokud bude koberec barevný a na omak příjemný. Takové jsou například koberce plyšové, které jsou navíc protiskluzové a to díky neklouzavému dnu. Nevýhodu může být trochu horší údržba.

Mezi vhodné druhy materiálů patří vlna, což je zástupce materiálů přírodních. Koberce z ní vyrobené mají dlouhou životnost, jsou odolné, příjemné a měkké na dotek. Nevýhodou je vyšší cena. Pokud chcete koberec cenově přijatelný, sáhněte do nabídky koberců vyrobených z nylonu. Kromě přijatelné ceny mají i dlouho životnost a některé druhy i speciální úpravu proti zašpinění.

  • Koberec pro kluky i holky

Dětský pokoj můžete vybavit kobercem s dětskými motivy. Vybrat si můžete jak motivy klučičí, tak i holčičí. Dobrou volbou budou i koberce hrací, na nichž se objevují konkrétní motivy, patří mezi ně silnice, město či statek. Motivují děti ke hře a zábavným způsobem jim pomáhají se učit.

  • Koberce z ECO pěny

Koberce z tohoto materiálu jsou oboustranné a jejich výhodou je velmi snadná údržba. Koupit je můžete jako kusové. Mají antibakteriální úpravu a neobsahují žádné škodlivé látky. Do dětského pokoje je to tedy ideální volba.