O svou pleť se ženy starají od nepaměti. Ne vždy však měly možnost si kosmetické přípravky koupit. Pro pleťovou péči využívaly prostředky, které měly běžně doma. Během let vznikla celá řada různých receptů pro různé druhy pleti. Pojďme se na některé z nich podívat.

Maska pro rozjasnění pleti

Pokud vaše pleť postrádá jas a chcete ji trochu rozzářit, mlžete využít masku z banánu, která je vhodná pro všechny typy pleti, která vypadá unaveně a potřebuje trochu rozzářit. Postačí rozmačkat polovinu banánu a smíchat ji s polévkovou lžící pomerančové šťávy a stejným množstvím medu. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 15 minut.

Další možností je maska z bílku a medu. Smíchejte 1-2 bílky se lžičkou medu a vzniklou směs vyšlehejte do pěny, kterou nanesete na obličej a necháte působit 10-15 minut.

Maska pro mastnou pleť

Budete potřebovat vaječný žloutek, lžíci medu, lžíci olivového oleje a půl šálku ovesných vloček. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 15-20 minut.

Také můžete vyzkoušet masku z jablek a skořice, která nabízí mírné antiseptické účinky. Připravte si jedno nastrouhané jablko, jednu lžíci bílého jogurtu, jednu lžičku medu, půl lžičky mleté skořice a jednu lžičku ovesných vloček. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 10 minut.

Peelingová maska

Pokud potřebujete masku, která dokonale vyčistí ucpané póry, pak je to maska z ovesné mouky. Postačí jí trochu rozmíchat s vodou, šetrně nanést na obličej a nechat působit tak dlouho, doku nezačne praskat.