Velká řada žen se bez rtěnky neobejde. Toto líčidlo patří mezi nejoblíbenější druhy a to již od dob královny Kleopatry.

Na výběr je celá řada značek i druhů – lesklá, matná, dlouhotrvající, hydratační, zvětšující objem, metalická, krémová. To je jen malý výčet.

Podle čeho vybírat?

Ženy, které rtěnku používají, nemají v žádném případě pouze jednu. Mezi nejčastější modely patří divoká červená, něžná růžová a a neutrální tělová.

Matné rtěnky

Patří v nabídce mezi stálice. Jako první se objevily odstíne neutrální, ale v současné době můžete vybírat z celé barevné palety. Na rtech vypadají sametově a nabízejí i delší trvanlivost.

Mezi jejich přednosti patří přirozený vzhled, mají delší trvanlivost na rtech a jsou vhodné pro běžné denní nošení.

Mezi nevýhody patří optické zmenšení rtů a někomu mohou přidávat roky.

Krémové rtěnky

Tento typ rtěnek bývá velmi často hydratační, díky čemuž o rty pečují. Obsahují vosk, který jim propůjčuje decentní lesk. Jsou vhodné jak pro běžné nošení, tak i ke slavnostním příležitostem.

Dlouhotrvající rtěnky

Jsou ideální volbou pro ženy, které jsou pracovně vytížené a během dne nemají čas si líčení rtů opravovat. Pokud si chcete nějakou rtěnku tohoto typu pořídit, koukejte se na to, aby byla hydratační. Tento typ má totiž tendenci rty vysoušet. Výhodu je široká škála barev i odstínů a to jak sytých, tak i méně výrazných.

Perleťové rtěnky

Tyto rtěnky bývají ve většině případů hodně lesklé a také obsahují třpytky, které odrážejí světlo. Rty opticky zvětšují, jsou tedy vhodnější pro ženy, které mají rty malé a úzké. Lze je využít pro líčení výrazné i decentní.Své majitelce propůjčují mladistvý a rozzářený vzhled.