Župan je kousek oblečení, který není pouze výsadou žen. Oblíbili si jej i muži. Je to jedna z možností, jak se po příjemné kopuli zabalit do příjemného oblečení a využívat chvilky odpočinku a pohodlí domova. Župan si však s sebou můžete vzít i do bazénu nebo sauny. Využijete jej i v období zimním, kdy je vám v pyžamu u televize chladno. Je příjemný i při ranním vstávání, hlavně pro ty, kdo nemají rádi chladnější rána.

Podle čeho vybrat vhodný župan?

Největší roli hraje materiál. Pro vlahé letní večery postačí materiály tenčí. V případě, že vybíráte župa pro večery zimní, sáhněte do nabídky materiálů silnějších. Mezi ideální druhy materiálů patří bavlna, mikro bavlna nebo bambusové vlákno. Bavlna je mezi materiály klasika. Mikro bavlna nabízí dobré savé vlastnosti, je tedy vhodná pro župany určené po koupeli. Jestliže patříte mezi ty, kdo mají pleť citlivější, sáhněte do nabídky županů z bambusového vlákna, které je vhodné i pro alergiky. Pro chladné zimní večery je ideální nadýchané froté, které krásně hřeje. Na župánky pro letní období se nejčastěji používá hedvábí, šifon nebo tyl.

Zohlednit je potřeba i střih županu. Župany pro letní období jsou spíše kratší, často zdobené výšivkou nebo krajkou a jsou spíše střihu volnějšího. Župany pro zimní období jsou zase delší a přiléhavější. Elegantní vzhled nabízejí župany s límcem. Po koupeli zase uvítáte župan s kapucí.

Pánské župany se vyrábějí v barvách sytějších, dámské můžeme volit v barvách jak sytých, tak i jemných, pastelových.