Zažily už stěny vašeho obydlí lepší časy? Jsou vybledlé, ušmudlané, nebo jinak poškozené? Pokud se vám nechce bílit a při představě úklidu po malíři vám naskakuje kopřivka, vsaďte na mnohem jednodušší variantu úpravy stěn – tapetování. Možná se vám hned vybaví vzpomínky na manipulaci s provlhlou tapetou, to ale nemusí být váš případ, pokud si vyberete vliesovou či samolepicí tapetu, bude vše mnohem jednodušší. Tapety zajistí dokonalý vzhled vašeho interiéru, postarají se o svěží atmosféru a dodají domovu novou energii.

Kam s tapetou a jakou vybrat

Existují různé typy tapet s velmi pestrým výběrem motivů a barevných vzorů, stačí si vybrat tapety ve vašem stylu a pustit se do práce. Obývací pokoj, ložnice, pracovna i dětský pokoj, každou místnost lze oživit tapetou. Záleží pouze na vás, v jakém stylu chcete žít, co vám sedí a podle toho vybrat design a barvu. Tapetovat můžete celou místnost, jednu stěnu, můžete je kombinovat navzájem či s malbou. Velmi originální a moderní variantou jsou fototapety, které vynikají nejrůznějšími motivy. Fototapety jsou v podstatě zvětšené fotografie ve vysoké kvalitě, díky kterým se ponoříte na dno oceánu, podíváte se do vesmíru, nasajete romantickou atmosféru Paříže či New Yorku, ocitnete se na pustém ostrově či v zarostlé džungli. Díky fototapetám si doma vytvoříte oblíbené místo, kam se budete vždy rádi vracet.

Tapety se často používají k renovaci nábytku, který už začíná chátrat, je z něj sloupnutý lak nebo je poškrábaný. K renovaci se skvěle hodí tapety, které imitují dřevo, případně jejich odstín ladí s celkovým designem interiéru. Pokud si netroufáte do tapetování, bojíte se lepidla, vsaďte na samolepicí tapety či samolepicí dekorace. I těch je k dispozici velké množství a nadělají vám v interiéru spoustu parády. Přijďte si vybrat i vy do internetového obchodu Tapeta-dekorace.cz, nebo přímo do kamenné prodejny ve Frýdku-Místku.