Hledání práce může někdy zdlouhavé a frustrující. Naštěstí jsou pryč časy, kdy jsme museli s ručně psaným životopisem obíhat firmy. V dnešní době internetu a existenci pracovních portálů, například cz.jobimi.com, je hledání práce mnohem snazší. Stačí zadat do vyhledávače na cz.jobimi.com práce Ostrava, a pak již vybíráte z velké nabídky pracovních pozic z nejrůznějších oborů, ostatně obory si taky můžete vyfiltrovat. I když je pracovních nabídek velké množství, může se stát, že se hledání práce nedaří příliš rychle.

Dejte dohromady motivační dopis

K životopisu vždy přiložte přesvědčivý motivační dopis. V něm můžete vzít své zkušenosti a vysvětlit jejich význam potenciálnímu zaměstnavateli. Můžete také poskytnout přehled o mezerách v zaměstnání a změnách kariéry spolu s plány do budoucna. Většina zaměstnavatelů o vás bude chtít vědět víc než jen seznam předchozích zkušeností a práce. Motivační dopis je místo, kde můžete ukázat něco ze své osobnosti.

Odpovídejte na zprávy a e-maily co nejdříve

Ozvali se vám z práce Kladno, kam jste poslali svůj životopis společně s motivačním dopisem?

Komunikace je důležitá, ale možná důležitější je spolehlivost. Čtěte všechny odpovědi na zaslané životopisy ihned a neztrácejte čas, pokud jde o odpovídání na zprávy.

Reagujte i na odmítavé zprávy

Bez ohledu na to, co se stane – i když vám bude řečeno, že jste se nekvalifikovali nebo jste byli vyřazeni ze seznamu kandidátů – vždy postupujte podle pokynů. Poděkujte kontaktům za zvážení a požádejte je, aby si vaše údaje ponechali pro budoucí nabídku pracovních pozic. Nikdy nevíte, kdo vám v budoucnu pomůže najít práci a kde si na vás vzpomenou.

Mezitím si nechte zasílat vyfiltrované pracovní nabídky na váš e-mail z cz.jobimi.com.