Ještě nevíte, kam letos vyrazíte na svoji zaslouženou dovolenou? A co třeba dovolena chorvatsko? Vydat se můžete na pevninskou část nebo na některý z chorvatských ostrovů. Chorvatské pobřeží je velmi členité a vytváří převážnou část východní oblasti Jadranu. Členitost pobřeží podtrhuje jeho půvab a malebnost. Vysoké a strmé břehy se nacházejí v oblastech vápencových, nízké a písčité pobřeží se rozkládá v oblastech flyše. Zde naleznete ty nejkrásnější pláže. Může to být třeba oblast Makarské riviéry. Také možnosti ubytování chorvatsko jsou bohaté. Pro svůj pobyt si můžete vybrat některý z hotelů, apartmánů nebo kempů a samozřejmostí je i ubytování v soukromí. Široký výběr nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Největší chorvatské poloostrovy

Kromě velkého množství souostroví a ostrovů jsou součástí Chorvatska i poloostrovy, které doplňují chorvatské pobřeží. Mezi největší patří Istrie a Peljašac na jihu.

Poloostrov Pelješac

Jedná se o poloostrov poměrně dlouhý. Nachází se v oblasti jižní Dalmácie. Jeho nejvyšší horou je Hadí vrch. Důležitým turistickým centrem je Orebić. Proslavil se především nádhernými plážemi a vodními sportovními aktivitami mezi něž patří windsurfing nebo jachting. Na své si přijdou i milovníci památek a to především díky městu Ston, které nabízí velmi cenné architektonické skvosty. Poloostrov je také známý pěstováním vinné révy a výrobou kvalitního vína. Je posetý velkým množstvím vinohradů.

Poloostrov Istrie

Naleznete jej v západní části Chorvatska. Největším městem této oblasti je Pula, která svým návštěvníkům nabízí možnost pohlédnout do historie a to skrze její památky. Proslulý je především římský amfiteátr, který je velmi zachovalý. Místní lidovou kulturu přibližuje etnografické muzeum ve městě Pazin, které je zároveň i hlavním městem Istrie.