Mnoho osob, které se pouští do hubnutí přebytečných kil, začínají doslova od píky. Mnohdy je navíc trápí řada zlozvyků, nezdravé stravování a sedavý způsob života. V začátcích své cesty za vysněnou postavou tak hledají pomocníky a inspiraci. Patříte i vy mezi tyto osoby?

Velká změna

Pravdou je, že pro osoby, které trpí nadváhou či dokonce obezitou, je nastavení zdravého jídelníčku a pravidelného pohybu velkou změnou. Nejenže se musí informovat o tom, jak by měl vypadat jejich nový jídelníček, jaký pohyb je pro ně tím pravým, ale potřebují i dostatek vůle a podpory od okolí. Právě díky tomu jsou v hubnutí schopni vytrvat a přejít až ke zdravému životnímu stylu.

Online pomoc

V počátcích hubnutí pro vás mohou být nápomocní někteří online pomocníci. Ideální je, pokud si na počátku hubnutí spočítáte aktuální BMI, tedy Body Mass Index, který vypovídá o tom, do jaké kategorie spadáte, zda jste obézní, máte normální váhu či trpíte podvýživou. BMI počítá online BMI kalkulačka. Stačí vložit váš věk, pohlaví, váhu a výšku. Díky tomu získáte základní pohled na to, jak na tom s váhou jste.

Přísun kalorií

Nutné také je, abyste věděli, kolik ve stravě za den přijmete kalorií. Zkuste si celý den psát, co vše v jakém množství sníte. Následně použijte kalorické tabulky, díky kterým si snadno spočítáte, kolik jste toho za den zkonzumovali. Díky tomu také získáte přehled o tom, kolik jaké potraviny obsahují kalorií.

Zdravá strava

Nezapomínejte, že základem vašeho jídelníčku by měla být zdravá strava. Skvělou inspirací pro vás mohou být zdravé recepty, které najdete online. V začátcích totiž může být těžké hledat neustále novou a novou inspiraci na zdravé pokrmy. Online zdravé recepty jsou však skvělou možností, jak nacházet novou inspiraci i v tomto ohledu.