Pro někoho znamená práce pouze přísun finančních prostředků. Někdo ji vnímá i jako kolektiv dobrých přátel, způsob díky kterému si často dodává sebevědomí nebo je to místo, kde může uplatnit svoje znalosti a dovednosti. Každé zaměstnání, ať už sebelepší, je občas také zdrojem stresu a napětí. Někdy přejde, ale pokud se tento stav neustále opakuje, může způsobovat i celou řadu zdravotních obtíží a to jak fyzických, tak i psychických. Je tedy potřeba naučit se odpočívat.

Mocná příroda

Zaručeným odpočinkem je pobyt v přírodě a může být klidně i krátkodobý. Především pro ty, kdo bydlí ve městě, je přírodní krajina oázou klidu a ticha. Mezi stromy či na louce lze načerpat potřebnou energii.

Pokud vám chybí dostatek času na výlet, vydejte se alespoň na krátkou procházku, třeba přes park cestou z práce, a zkuste alespoň na chvíli nemyslet na pracovní povinnosti.

Cvičení a pohyb

Když půjdete pěšky z práce, rozhýbete svoje tělo. Pokud si najdete dostatek času, můžete se věnovat třeba józe, jízdě na kole či běhu. Můžete vyzkoušet i další pohybové aktivity, jen tak můžete zjistit, co vám bude vyhovovat nejvíce a na co si vždy najdete chvilku času.

Nechte se namasírovat

Správně provedená masáž nejen uvolní vaše ztuhlé svaly, ale také zvýší hladinu oxytocinu a serotoninu, které sníží krevní tlak a zlepší vaši náladu.

Zapojte svoji kreativitu

Kreslení či malování, psaní příběhů a další tvořivé činnosti nám pomáhají lépe se vyrovnávat s úzkostí a stresem. Pokud se vám nebude nic dařit, můžete využít třeba antistresové omalovánky, které, jak je již z názvu patrno, pomáhají v boi proti stresu a navíc podporují naši koncentraci.