Hluk a zvuky linoucí se z okolí vašeho obydlí vám vadí? Není divu, pokud neustále slyšíte sousedovu televizi, která hraje moc hlasitě nebo se velmi hlasitě baví a vás to ruší při usínání, musíte problém řešit nebo se nad ním minimálně zamyslet a něco s tím udělat. V takové situaci je možné sáhnout po panelech nebo deskách, které napomáhají mírnit nebo úplně odhlučnit zvuky a aksutické hluky, které jsou nepříjemné. V takovém případě vám nezbývá, než se poohlédnout po něčem podobném a dát své domácnosti nebo určité místnosti, kde vám to vadí nejvíce, možnosti, jak si užít klidu a ticha.

Zvuky, které slyšet nechcete

Snížení hladiny hluku zlepšenou akustikou je přímo-úměrné k velikosti a členitosti prostoru apod. Zda se jedná o holé stěny, cihlu, či železobeton, sklo. Zda se jedná o prostor ve tvaru hangáru, stavby do L, a jiné. Také záleží, jak moc místnost akusticky obložíme apod. Činitelů pro detailní studii je opravdu mnoho. Pokud chcete odhlučnit stěnu tak, abyste snížili celkový přenos hluku – potřebujete – ty jsou nepropustné, pevné, těžké a nejsou monolitické. Tedy lisované akustické desky. Mají tedy ideální vlastnosti a to jak pro zvukovou tak i pro tepelnou izolaci. Pokud byste používali klasické akustické profilované pěny – tak vylepšenou vnitřní akustikou také snížíme celkovou hlučnost v místnosti – nicméně k samostatnému odhlučnění by efektivně moc nedošlo.

Akustické panely, které pomáhají vnitřní akustice

Rozhodnete-li se pro akustické panely, pak je dobré vědět, že se dělí na dvě základní skupiny. Pro lepší vnitřní akustiku a pro odhlučnění hluku. Každá vám pomáhá v něčem jiném a umí rozdílné věci. Kterou z nich vybrat? Pokud si nejste jistí, můžete využít profesionálů ve firmě, kteří vám mohou se vším poradit. Panely fungují velmi jednoduše, kdy dochází k pohlcení části zvuku a ne jen k jeho odrazu, což mívají na svědomí holé stěny. Snadno je lepíte na stěnu, strop nebo také dveře.