Lenka chtěla vždy cestovat, což se jí dařilo, ale s tím souvisely také vztahy na dálku, které zažila asi čtyři a všechny neúspěšné. Než se rozhodla, že musí svého partnera hledat trochu jinak. Protože je Lenka (29) moje kamarádka a hodně jsme si o tom spolu povídaly, napadlo mě podělit se s vámi o její zkušenosti v souvislosti se seznamováním online a dát vám pár rad.

Hledáme cestovatele na online seznamce

Moje kamarádka se vždy seznamovala hlavně mezi lidmi, protože měla spoustu příležitostí ať už pracovně, nebo ve svém volném čase. Přesto však sama uznává, že takové seznamování je hodně časově náročné a o nervy, protože než alespoň trochu člověka poznáte, trvá to a nejhorší navíc je, že když už to vypadá vše nadějně, zjistíte, že vaše záliba je problém. A jak Lenka říká, cestování je pro spoustu protějšků problém, protože na to buď nejsou, nebo cestovat nemohou tak, jak by si ona přála.

Na seznamce si přesně řeknete, koho hledáte

A tak, když už toho bylo opravdu hodně, zkusila Lenka asi po čtyřech neúspěšných vztazích seznamku online. Velkou výhodou je, že na jednom místě je spousta lidí, kteří mají stejný cíl a to seznámit se. Takže stačila rychlá registrace, vyplnění profilu a hlavně důležitá informace, že podmínkou je muž, který má rád cestování a nemůže bez něj být.

Zhruba po pěti dnech se ozval David, který dokonce musel cestovat pracovně a jeho práce mu umožňovala cestovat po celém světě s tím, že vždy pracovní cestu spojil také s relaxem a poznáváním nových míst skoro po celém světě. Kromě toho, že je spojuje cestování, padli si dokonale do oka a velkým štěstím bylo i to, že jsou oba ze stejného kraje, takže si brzy zařídili společné bydlení v podobě malého bytu, protože jsou stejně na cestách a zhruba po třech letech ji David požádal o ruku na Santorini, což byl její sen už od střední školy.

Jak správně vyplnit seznamovací inzerát?

Když jsem se Lenky ptala, co podle ní stálo za jejím úspěchem, pak jednoznačně odpověděla, že to byla jednak trpělivost, ale také to, že uvedla důrazně svůj zájem o společné cestování, protože to podle ní naopak odradilo spoustu zájemců. Když totiž měla profil vyplněný pouze obecně, dostávala na seznamce denně okolo osmi až dvanácti vzkazů. Když ale napsala, že partner musí mít vztah k cestování a možnost cestovat po celém světě, ozvali se jí celkem jen tři muži a jedním z nich byl právě David. Takže opravdu nezapomínejte vyplnit svůj profil vždy pečlivě a s ohledem na to, co opravdu od svého protějšku vyžadujete. Pro někoho to může být cestování, sport, nebo třeba kladný vztah k domácím mazlíčkům.

Ať už se seznamujete kdekoliv venku, nebo na online seznamce plné lidí, neodkládejte zbytečně dlouho zásadní informace o tom, jaký by ten druhý měl být, protože si tak ušetříte spoustu času a někdy i zbytečných nepříjemností.