Dámské kabelky a tašky patří k doplňkům, které ženám slouží jako zavazadlo, jako stylová záležitost, ale také něco vypovídají o jejich postavení. Nikdo vás nenutí pořizovat dámskou kabelku či tašku od těch nejdražších výrobců, postačí umět vybírat a vědět, kde nakupovat. Ovšem v obchodech najdete různé typy kabelek a dámských tašek, včetně stylových dámských batůžků.

Přes rameno vs. do ruky

Jedním ze základních rozdílů je to, jak se kabelka nosí. Můžete si tak pořídit kabelky přes rameno, jejichž obliba je nesporná, nebo kabelky do ruky, spíše vhodné na večírek a k večerní róbě. Zajímavou formou jsou takzvané Crossbody kabelky, nošené křížem přes tělo, což už napovídá jejich pojmenování vycházející z anglického jazyka.

Shopperky

S pojmem kabelky a tašky- Shopperky jste se již možná setkaly a snad vlastně ani netušíte, že právě vaše kabelka patří do této kategorie. I zde můžeme vycházet z anglického označení, souvisejícího se slovem shop, tedy obchod. Dámské kabelky a tašky typu Shopperky se vám tedy budou hodit nejenom na nošení menších denních potřeb, ale můžete s nimi i zlehka nakupovat.

Peněženky a klíčenky

I některé druhy dámských peněženek vypadají velmi podobně, jako kabelky. Anebo můžeme říct, že kabelky typu psaníčko, plní rovněž funkci peněženky. Plusem takových peněženek a klíčenek je to, že již samy o sobě obsahují přihrádky na peníze a doklady, takže nemusíte nosit další peněženku. To u pánských peněženek je to trochu jinak, ti ji nosí mnohdy v kapse, nebo třeba ve svém manažerském kufříku.

Batohy a batůžky

Dnes můžete poměrně často potkávat ženy, které mají na zádech dámský batoh. Hlavně si ho ke svému outfitu volí sportovně založené ženy, dále pak ty, které vyznávají street a ležérnější styl. Dámský batůžek poslouží jako objemnější zavazadlo, tedy splní svůj účel při cestě do práce, při nakupování, ale také při dalších méně formálních příležitostech.

A co nosíte vy? Je do klasická kabelka, plážová dámská taška, batůžek, nebo pouze psaníčko do ruky?