Erotické libido slábne věkem, ale kvůli zdravotním komplikacím může slábnout mnohem dříve. Zde jsou tipy pro zvýšení libida, abyste byla sexuálně uspokojená.

Zdravá strava a cvičení

Se zdravým jídelníčkem i cvičením můžete začít hned dnes. Pravidelná fyzická aktivita aspoň 25 minut každý den a každodenní vyvážená strava zlepší prokrvení intimní oblasti a přispěje hormonální rovnováze. Zelenina s ovocem, dietní druhy masa, zakysané mléčné výrobky, zdravé tuky, luštěniny, ořechy a semena mají prospěšný vliv na sexuální zdraví i výkonnost.

Nízké libido je mnohdy důsledkem premenstruačního syndromu PMS, o kterého příčinách a projevech publikovala užitečný článek stránka Proerecta.cz.

Vyhýbání se stresu

Cílené vyhýbání se stresu vám již v několika dnech až týdnech umožní lépe vnímat vzrušující vjemy a naladit se na očekávaný sex. Zrelaxujte se pomocí jógy na YouTube, meditujte doma nebo se jděte projít do přírody. Uvolníte tak případné napětí a začnete se těšit na příjemné chvilky strávené sexem. Další tipy, jak snížit stres a zvýšený hormon kortizol a konečně se upokojit publikoval blog Blendea.cz

Experimentujte s novými zážitky

Sex může zvlášť v dlouhodobých vztazích vést ke stereotypům, které vás po čase začnou nudit. Nízké libido a nezájem o sex je tak logickým důsledkem “nudy” v ložnici.

Začněte dělat něco, co jste zatím nikdy nedělala, případně partnerovi dovolte udělat něco, co jste mu doposud nedovolila. Pamatujte, že nelze čekat nové zážitky, pokud budete pořád opakovat staré známé věci. Nestyďte se a pusťte se do toho.

Doporučuji vám také inspirovat se článkem Jak mít jako žena silnější orgasmus z odborné stránky Erekce.cz.

Slabé libido přiznejte partnerovi

Pokud vám libido zesláblo náhle, řekněte o tom partnerovi. Nebude vás do sexu tolik tlačit a věříme, že bude ochotný počkat, než se vaše sexuální energie vrátí. Upřímná komunikace partnera upozorní na případné problémy. Řešení tak můžete hledat společně, navíc posílíte vzájemnou důvěru a upevníte vztah.

Dlouhodobě slabé libido hlaste odborníkovi

Některé příčiny oslabeného libida mohou být vážnějšího zdravotního charakteru. Pokud se vám delší dobu nepovede libido povzbudit, nechte se vyšetřit na gynekologii. Lékař vás může doporučit i na další odborná vyšetření, takže žádné z nich nevynechejte. Profesionální rady povedou k individuálním řešením vašeho slabého libida a nezájmu o sex.

Pamatujte, že “staré časy” nemusí být navěky pryč. Zaměřte se na příčiny oslabeného libida, pokud se vám je povede identifikovat. O celém průběhu informujte partnera. Pokud se vám ani několik týdnů či měsíců nepovede libido pozvednout, obraťte se na gynekologa nebo aspoň praktického lékaře.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/balloon-hands-relationship-human-3147674/