Jednou takovou potravou pro vlasy je výtažek z topinamburu. Obsahuje řadu prospěšných látek, které pomáhají udržovat zdravé vlasové folikuly. Pokud tedy toužíte po hustých a lesklých vlasech, sáhněte po přípravku z hlízy topinamburu. Samozřejmě není tím jediným, co prospívá vašim vlasům, ale určitě jim pomáhá. Mimo jiné můžete také zařadit kolagen, biotin a další.

A málokdo ví, že je za přenos kyslíku, nejen v těle, ale i ve vlasech – zodpovědné železo. Pokud ho máte nedostatek, mohlo by docházet k řídnutí vlasů. Když se tedy zaměříme i na jiné stopové prvky a minerály, vlasům prospívá také měď a zinek.

Vitamíny a aminokyseliny: proč jsou dobré?

Z vitamínů je to pak zejména vitamín C, jenž je potřebný pro přeměnu kolagenu. Ten hraje významnou roli z toho důvodu, protože dodává pokožce hlavy plno živin. Udržuje vlasové folikuly v kondici.

Organismu by neměl postrádat ani aminokyseliny. Proč? Aminokyseliny vytvářejí bílkoviny s obsahem síry, methioninu, homocysteinu a jiných. Zejména bílkoviny se zdrojem síry prokazatelně budují strukturu vlasů.

Jezte ovoce a zeleninu bohatou na antioxidanty a vlákninu

Tyto sloučeniny jsou známé tím, že z těla odstraňují nahromaděné toxiny. Ty se dávají do souvislosti s předčasným stárnutím. V konečném důsledku to také vede k tenkým, nezdravým a málo vyživeným vlasům. Výtažek z topinamburu je velmi bohatý na vlákninu. Jedním takovým představitelem jsou i artyčoky. Kulatější a robustnějšího vzhledu jsou pro vás ty nejlepší vitamíny na vlasy.

Zvolte preparáty, které jsou nabité přírodními živinami

Máme-li být konkrétnější ve formě, jsou to např. kapsle a tablety. Pro někoho je přijatelnější verze – žvýkací bonbonky, které se v ústech snadno rozpustí.

Jaké účinné složky obsahují naše přípravky?

Je potřeba je zacílit na míru. Kolagen a kyselina hyaluronová působí současně i na pleť. Je to nesporná výhoda, jelikož máte preparát dva v jednom. Nehty posilují pivovarské kvasnice, výtažek z topinamburu a aminokyseliny. Jedná se o další komplex, který prospívá i pokožce vlasů včetně jejích folikulů.

Biotin je zase rozhodující v případě zdraví vlasů. Ruku v ruce si nalezněte své doplňky, které potřebujete doplnit. Pokud váháte, jaké výrobky jsou top, přečtěte si collavio recenze.