Asi každý člověk by chtěl udržet svou pleť navždy mladou a svěží. I přes veškerou pleťovou péči se to však ne vždy tak úplně daří. Právě proto je tu metoda zvaná plazmalifting. Jedná se o miniinvazivní, avšak velmi účinnou metodu, která spolehlivě oddaluje projevy stárnutí pleti a nemusíte se při ní obávat, nejedná se o chirurgické šití a odřezávání povislé pokožky.

Co je to plazmalifting?

Plazmalifting spočívá v omlazení pleti za využití vaší vlastní obohacené krevní plazmy. Vám odebraná krev se ve speciálním přístroji smísí s patentovanou gelovou substancí a následně se pomocí mikrojehliček aplikuje do pokožky.

V místě vpichu se až desetinásobně posílí množení kmenových buněk. K těm je přidán ještě růstový faktor, který urychlí jejich růst, aby se co nejdříve staly dospělými a plnohodnotnými. Dospělé kmenové buňky pak produkují kolagenová vlákna, která jsou nutná k regeneraci pokožky. Právě na tomto principu plazmalifting funguje.

Jak celý proces omlazení plazmaliftingem probíhá?

Prvním krokem při plazmaliftingu je odběr krve. Ten probíhá standardně, jako každý jiný odběr, na jakém jste byli. Krev se po odběru smísí s patentovanou gelovou substancí a nakonec dojde k oddělení plazmy od krevních elementů. Tato příprava plazmy trvá zhruba 15 minut.

Poté se obohacená krevní plazma pomocí drobných vpichů aplikuje do pokožky. Před zákrokem se často používá znecitlivující krém, abyste nic necítili. Samotná aplikace plazmy pak trvá zhruba kolem jedné hodiny.

Jelikož je plazmalifting miniinvazivní metoda, může se po něm objevit podráždění, zarudnutí či drobné modřinky na pokožce. To však obvykle velmi rychle odezní a již druhý den můžete použít běžný make-up.

Jaké jsou účinky plazmaliftingu?

Plazmalifting napomáhá regeneraci kožních buněk. Díky tomu pleť účinně vyhlazuje, redukuje vrásky a obnovuje mladistvou pružnost pokožky. Urychluje také hojení drobných ranek a mizení jizev po akné.

Díky plazmaliftingu je pleť odolnější a méně náchylná ke vzniku jakýchkoliv dalších nedokonalostí. Metoda je vhodná také k podpoře regenerace pokožky např. po různých dermatologických zákrocích.

Plazmalifting můžete absolvovat na klinice My Best Care v Praze, Berouně či Mladé Boleslavi.