Máte svoji oblíbenou kavárničku, ve které jste již ochutnali téměř všechny kávové nápoje a vybrali si ten, který vám nejvíce chutná? Dopřáváte si ho pravidelně každý den například cestou z práce? A proč si ho nepřipravíte doma? Rozhodně to není tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Vyšší náklady jsou jen zpočátku

Jestliže nechcete investovat čas do studia sofistikovaných způsobů přípravy kávy pomocí pákového kávovaru anebo moka konvičky, budete muset počítat s tím, že vás čeká počáteční investice. Nemusíte se obávat, ta bude jednorázová. Automatický kávovar nekupujete každý den. Později vás příprava kvalitní domácí kávy bude stát již jen investici do zrnkové kávy, případně do šetrných odvápňovacích a čisticích prostředků. Pořídíte-li si na odvápňování vašeho přístroje Filter Logic odvápňovač, nebude tato pravidelná investice tak vysoká, přesto bude váš kávovar v dokonalé kondici.

Kromě kávy investujte také do mléka

Příprava domácí kávy vyžaduje také investici do kvalitního mléka. To by mělo být co nejtučnější. V nabídce obchodu volte alespoň plnotučné mléko. A mělo by být také čerstvé. Krabicové trvanlivé mléko nemá v kvalitní kávě co dělat. Zpočátku se vybavte také nádobím, s nímž budete s mlékem manipulovat a ve kterém budete poté podávat vaši domácí kávu. Na něm rozhodně nešetřete. Nerezová konvička je pro našlehání mléka nutností. Pro podávání teplé i studené kávy pak skvěle poslouží termoizolační sklenice, které nápoj udrží dlouhou dobu v teplotě, kterou měl při své přípravě.

I levná káva může být kvalitní, ale…

Jestliže nechcete za domácí kávu utrácet příliš mnoho peněz, nemusíte se bát koupit si čas od času levnější zrnkovou kávu. Pořád to bude lepší než pít kávu instantní. I levná zrnková káva totiž musí být před použitím čerstvě namleta a přidáním mléka se její chuť krásně zjemní. Aby mléko chuť kávy zlepšovalo a naopak ji nekazilo, udržujete v dobrém stavu také mléčný okruh vašeho kávovaru. K tomu skvěle poslouží Filter Logic čisticí tekutina, jež nevyprázdní vaši peněženku, ale naopak se postará o dokonalou čistotu hadiček a trysek vašeho přístroje a tím vám vlastně pomůže udržet vysoký standard vaší domácí kávy.