Bylo by hezké, kdyby měl každý člověk takovou práci, která ho plně finančně zabezpečí a zároveň ho bude bavit. Někteří lidé si jdou tvrdě za svým snem a takovou práci dostanou. Většina lidí takové štěstí nemá. Práce je důležitá pro každého z nás, ale neznamená to, že ji musíme hledat jen v České republice. Velké množství Čechů hledá práci aktivně v zahraničí. Jaká země by vás lákala pro práci? Německo, Itálie nebo snad Polsko? Polsko láká mnoho lidí a pokud k nim patříte, nabízí se zde příležitosti i pro vás.

Hledání práce přes pracovní portál

Pokud jste ještě práci přes pracovní portál nehledali, nemáte se čeho obávat. Všechny pracovní porály jsou podobné, koncentrují se zde inzeráty zaměstnavatelů a uchazeči o zaměstnání na ně reagují. Měli byste se připravit a udělat si životopis nebo i průvodní dopis v polštině. Když to máte zajištěné, následně byste si měli vytipovat ty největší prcovní portály, kde budete denně reagovat na zajímavé nabídky. Neznáte žádný vhodný pracovní portál v Polsku? Ideální volbou je Hitpraca.pl. Jedná se o velký pracovní portál, kde najdete práci poměrně snadno. Je to příležitost i pro zaměstnavatele, kteří zde mohou vkládat inzeráty zdarma a oslovit velké množství uchazečů.

Pokud patříte mezi uchazeče, jednoduše vyberte lokalitu, kde byste chtěli pracovat, případně i požadovaný obor. Zadat tak můžete třeba praca Poznań a hledat práci na toto místě. Dokonce si můžete určit i okruh, tedy vzdálenost od daného místa, kde se bude práce hledat. Následně se vám zobrazí nabídky, kterými můžete listovat a rozklikávat si je. Důležitá je rychlost, nabídky procházejte pravidelně a na zajímavé okamžitě reagujte. Velmi vám usnadní práci, když si necháte pracovní nabídky zasílat na email, stačí se na webu zaregistrovat a už vám žádné oferty pracy neuniknou. Někteří lidé po neúspěchu hledání vzdají a to je chyba, hledání práce může zabrat i celé týdny nebo měsíce. Čím intenzivnější vaše hledání bude, tím větší budou vaše šance na nalezení vhodné práce.