Vinylová podlaha má bohatou a působivou historii. Samotný materiál byl objeven v 19. století francouzským lékařem. Po desetiletích vývoje a experimentování se vinyl začal používat jako náhrada za kaučuk.

V roce 1947 uvedla švédská společnost na trh první vinylovou podlahu. V padesátých a šedesátých letech začaly podlahové společnosti v Evropě a Severní Americe vyrábět vinylové podlahy a s každou novou verzí je vylepšovali. Skutečnost, že vinylové podlahy lze recyklovat, byla hlavní výhodou oproti gumě a rychle si získala popularitu.

Můžete si také zjistit více o dřevěných podlahách.

Nezatíží váš rozpočet

Vinyl je dnes jedním z nejdostupnějších typů podlah na trhu. Ceny se mohou lišit v závislosti na zvolené tloušťce, značce a vzoru, ale jsou k dispozici některé velmi dostupné možnosti.

Obrovský výběr dekoru

Vinylové podlahy lze vybírat v široké škále vzhledů, vzorů a barev. Jsou k dispozici ve vzorech ze simulovaného kamene, dlaždic a dokonce i dřeva. Mnoho z těchto stylů, zejména luxusní vinyl, vypadá téměř jako skutečný materiál, který simulují. To umožňuje dosáhnout například vzhledu tvrdého dřeva v jakékoli místnosti bez nákladů a obtížné instalace. Klikněte zde a přesvědčte se sami.

Trvanlivější a odolnější než kdy dříve

Vinylová podlaha je také odolnější, než většina jiných podlah. Při dobrém zacházení je velmi odolná vůči mechanickému poškození.

Snadná údržba

Dnešní odrůdy vinylové podlahy mají pružný ochranný povlak, díky kterému jsou odolné vůči znečištění. Díky tomu je čištění snazší než u mnoha typů podlah. Rozlitá a rozstřikovaná voda se snadno otře a pokud ji občas zametete a vytřete, bude fungovat i po další roky.

Voděodolný a izolační

Vinyl vytváří v domácnosti izolační vrstvu, která může pomáhat s efektivitou a dobrým pocitem při chůzi. Na rozdíl od podlah ze skutečného dřeva je také odolná vůči vodě a vlhkosti. Výběr tištěného vinylu místo pravého dřeva umožňuje vzhled dřeva v místnostech, kde to obvykle není možné, například v koupelně nebo v kuchyni.