Máte obavy z výdajů za jednorázové plenky? Nebo vám leží na srdci jejich ekologický dopad a zajímá vás, jak dopřát svému dítěti pohodlí a současně chránit životní prostředí? Ať už máte jakýkoliv důvod, látkové plenky přináší, kromě tohoto, mnoho dalších výhod.

Ušetříte

Nákup plenek patří mezi největší výdaje při péči o malé dítě. U látkových plenek se jedná o jednu větší jednorázovou investici, zatímco s používáním jednorázových plenek musíte počítat s výdaji po celou dobu používaní plenek.

Minimalizujete riziko alergických reakcí

Jednorázové plenky jsou plastové a obsahují chlor, polyakrylát a další chemikálie, u kterých nebylo prokázáno bezpečné použití u kohokoli, zejména u kojenců! Látkové pleny nic takového neobsahují, proto je téměř nereálná možnost jakékoliv alergické reakci, především když budete používat hypoalergenní prací prostředky.

Nové a vylepšené materiály

Mnoha lidem připadají látkové plenky zastaralé, nemoderní a neefektivní. To však není dávno pravdou.

Dříve ženy neměly téměř žádné alternativy, pokud jde o plenkování svých dětí, a byly závislé na omezených zdrojích. které měly po ruce. Dnes mají matky nespočet možností na výběr a látkové plenky se staly velmi snadno použitelnými.

A za zmínku stojí, že jsou velmi roztomilé, že na ně nebudete chtít obléknout dupačky nebo kalhoty.

V posledních 20 letech přinesly látkové plenky velké změny:

  • Vylepšené materiály – Plastové stahovací kryty byly nahrazeny PUL (polyuretanový laminát) nebo vlnou.
  • Lepší design – čtvercové, ploché plenky byly nahrazeny vhodnými styly se zaklapnutím nebo zapnutím na suchý zip.
  • Větší savost – Udělali jsme dlouhou cestu od listí a zvířecích kůží! Hustá bavlna a mikrovlákno zvládnou těžkou práci. Látkové plenky vydrží několik hodin a dokonce i přes noc s extra vložkami.
  • Pružné v oblasti nohou – Pryč jsou dny netěsných kalhotových plenek.