Saunování je skvělý způsob, jak podpořit imunitu, ale také si díky němu odpočinete a podpoříte zdravý spánek. Své o tom věděli již staří Řekové a Římané, kteří holdovali saunování během celého svého života.

Víte, co všechno přináší saunování?

Mezi nejvýznamnější bonusy patří prevence. Díky pravidelnému saunování nejen podpoříte prokrvení organismu, ale také činnost srdce, uvolníte dýchací cesty, rozšíříte si póry. Díky tomu bude vaše kůže vláčnější a lépe se z ní odplaví škodlivé látky, které se nahromadily ve vašem těle.

Sauna patří mezi dokonalé regenerační prostředky pro bolavé svaly. Kromě toho podpoří lepší fyzickou kondici.

Sauna se někdy využívá jako podpůrný prostředek při některých chronických zdravotních obtížích, mezi něž patří onemocnění horních cest dýchacích, poruchy pohybového aparátu, zhoršené prokrvování a některé choroby aparátu kloubního. Někdy je účinným prostředkem při celé řadě obtíží vznikajících během klimakteria.

Vzhledem k tomu, že během saunování dochází k nadměrnému pocení, očistí se pokožka i celé tělo.

Prohřátí organismu, ke kterému během saunování dochází, podporuje rychlejší metabolismus a zároveň se spalují přebytečné tukové zásoby.

V neposlední řadě vám saunování zlepší náladu, neboť se během něj zvyšuje hladina serotoninu, což je hormon, který bývá spojován se štěstím a pohodou organismu. Dochází k vyplavování endorfínů, které také mají pozitivní vliv na dobrou náladu.