Možná vás překvapí, když objevíte vše, co Chorvatsko v zimě nabízí. Tato jihoevropská destinace, která je do značné míry spojena se slunnými plážemi a párty ostrovy, je stejně přitažlivá i v chladnějších měsících. Většina měst oslavuje Vánoce bujně, k nejvýznamnějším událostem patří záhřebský adventní program a živý karneval v Rijece. Slavná přírodní krása země vypadá ve sněhu ještě působivěji a můžete si dokonce zalyžovat v jednom z jejích málo známých středisek.

Záhřeb

Pokud jde o vánoční trhy, Záhřeb je ve stejné lize jako Praha a Vídeň. Ale vzhledem k tomu, že jeho adventní program je relativně novou událostí, ještě nepřitahuje davy turistů – což pro vás znamená nižší ceny a výborné svařené víno.
Když teploty klesají (a skutečně klesají, často k mrazu a níže), město neztrácí nic ze svého kouzla.
Jedna z příjemných věcí na zimní Záhřebu je, že mnoh oakcí se odehrává uvnitř. Listopadový filmový festival odstartuje sezónu plnou kultury, ať už ve formě hudby nebo muzeí. Přijďte v lednu a v noci muzea můžete procházet galerií surrealistickou půlnocí.
Ze Záhřebu je možnost odjet si zalyžovat, pokud to počasí v Chorvatsku umožní. Hora  Medvednica je jen dvacet minut jízdy od města a její lyžařské středisko Sjleme není nikdy přeplněné.

Istrie

Oblast Istrie pod silným římským vlivem má co nabídnout, bez ohledu na roční období. Rovinj se svými úzce shluknutými domy, klikatými uličkami a klidným přístavem je stále populárnější jako útulný mimosezónní cíl, což znamená, že dobré restaurace jsou otevřeny i pro zimní hosty.
Pula je ideální pro klidný pobyt ve městě. Chladný víkend poskytuje perfektní příležitost obdivovat jeho římské pozůstatky a užít si jeho obchody a restaurace. Cesta do Chorvatska aktuálně je velmi snadná.
Pro klidný a kontemplativní pobyt je Motovun okouzlující směsicí zvlněných kopců a rozpadajících se starých ulic.