Na začátku vztahu se většina párů nemohou nabažit jednoho druhého, každou chvíli věnují poznávání jeden druhého, zejména z té fyzické stránky. Po pár měsících největší chtíč opadne a vy teprve začnete zjišťovat, zda začínající vztah někam směřuje. Sex je ve vztahu důležitý a je těžké fungovat bez něj, ovšem není tím nejdůležitějším. Jsou věci, na kterých záleží mnohem více, ale na sex přitom určitě nezapomínejte.

Respektujte se

Máte na různé věci odlišné názory? Debatujte, ovšem nikdy nezesměšujte a nesnižujte názory partnera, zejména ve společnosti. Vzájemná úcta a respekt jsou nejhlavnějšími aspekty spokojeného vztahu.

Důvěřujte si

Vzájemná důvěra vztah utužuje a pokud budete partnera z něčeho bezdůvodně podezřívat, bude vás to užírat, dokud to váš vztah nezničí. Pokud nemáte důvod k obavám, užívejte si pozornost a projevenou důvěru k vám.

Najděte si společné zájmy

Vaším společným zájmem nemusí být hlavní koníček. Pokud partner hraje fotbal, choďte mu fandit nebo si najděte jiný druh zájmu a další den spolu vyrazte na výlet, procházku nebo si zaplavat.

Povídejte si

Říká se, že pokud žena křičí, má muž naději. Pokud přestane a je ticho, je to začátek konce. Když si budete povídat, smát se spolu, diskutovat i na samotné křičení dojde málokdy. Neduste v sobě, co vás trápí a komunikujte spolu.

Jeďte na dovolenou

Již při vybírání dovolené poznáte, kolik toho máte spolu společného. Toužíte po aktivní dovolené a partner si chce raději odpočinout u azurového moře? Pokud se vám povede najít kompromis bez hádek, máte napůl vyhráno. Hledání kompromisů je součástí každého spokojeného vztahu. Ovšem na rovinu – v sexu buďte nekompromisní.