Romány vám otevřou bránu do nových světů a seznámí vás se zajímavými nebo dávno zapomenutými postavami. A přinesou vám také spoustu zdravotních benefitů.

Na světě najdete spoustu skvělých a zajímavých románů. Stačí věnovat chvilku hledání a dříve nebo později narazíte na něco lákavého. A to i když příliš nečtete. V tom případě byste to ale měli změnit. A v následujících řádcích vám přinášíme tři pádné důvody, proč to udělat.

Zvyšují empatii

Romány se zpravidla zaměřují nejen na příběh. V popředí jsou především postavy a jejich vztahy. Nejoblíbenější knihy vám proto pomohou dobře se vžít nejen do hlavních hrdinů a naplno s nimi prožívat veškerá dobrodružství. To se následně přenese i do reálného světa. Pravidelným čtením totiž postupem času zlepšíte i svoji empatii. Dokazují to i studie provedené na mladých studentech, které vyzdvihují pozitivní vliv beletrie a fikce před dalšími žánry.

Zlepšují komunikační schopnosti

Jak je možné, že čtením zlepšíte svoje komunikační schopnosti? Způsobů, jak toho váš mozek dosáhne, je hned několik. Tím nejdůležitějším bývá rozšíření slovní zásoby. Čtením totiž přidáváte do svého slovníku nové výrazy použitelné i v běžném životě. Zlepšíte se také ve svém psaném projevu a pohotovosti při verbální komunikaci. Vždy budete mít dostatek slov, po nichž budete moct v případě potřeby sáhnout. To se může hodit třeba když se budete poohlížet po novém zaměstnání. Především po takovém, kde je dobrá komunikace naprosto nezbytná.

Je to zábava

Zdravotní benefity jsou skvělé. Pokud vás ovšem ani ty nejoblíbenější a nejčtenější knihy nebudou bavit, nemá smysl se k této aktivitě nutit. Čtení by přece jen mělo být hlavně zábavou. Aktivitou, k níž se s radostí uchýlíte po práci, na dovolené, nebo vždy, když budete chtít utéct do jiného světa. Knihy vám tuto možnost poskytnou. A záleží jen na vás, jestli se jí chytíte a užijete si v nich spoustu zábavy.