Špatná nálada není nic příjemného, člověka nic nebaví, je mrzutý a smutný. Pokud vás špatná nálada trápí dlouho, podnikněte kroky, které ji odstraní. Nemyslete na věci, které ji způsobují a na to, co nemůžete změnit. Zaměřte se raději na pozitivní aspekty života a na příjemné věci. Na náladu má velký vliv i prostředí, ve kterém se nacházíme. Pokud jste například sami ve studeném a temném bytě, jistě se to na náladě také podepíše. Jak změnit interiér, abyste se v něm cítili lépe?

Dostatek světla

Světlo je velmi důležité, nedostatek světla negativně ovlivňuje náladu. Důležité je zejména denní světlo, pokud je ho dostatek, tělo produkuje více melatoninu, který vám zajistí i lepší usínání. V interiéru dbejte na světlé barvy, roztáhněte žaluzie nebo závěsy a dopřejte si co nejvíce denního světla.

Barvy kolem vás

Nachází se kolem vás samé tmavé barvy? Pak není divu, že se podle nich orientuje i vaše nálada. Nebojte se křiklavých barev, můžete proslunit svůj interiér v zářivě žluté, zelené nebo oranžové barvě. Umístěte do interiéru pestré květiny a dbejte, aby se na vás tyto barvy usmívaly v každé místnosti.

Doplňky z himalájské soli

Náladu vám dokáží zvednout i příjemné doplňky. Mezi nejlepší patří solné lampy. Vyrábí se z himalájské soli a mají skutečně zajímavé vlastnosti, dokáží totiž ionizovat vzduch kolem sebe a zajistit vám příjemnější dýchání. To je důvod, proč najdete himalájskou sůl například v solných jeskyních, kam chodí lidé s respiračními problémy. Čím více produktů z tohoto materiálu doma budete mít, tím více se bude vzduch ionizovat, aby měl správný náboj a vy jste se cítili lépe. Pokud dáváte přednost svíčkám, jsou pro vás nejlepší solné svícny. Předměty himalájské soli můžete zakoupit v internetovém obchodě magieprirody.cz.