Hledáte místo, kam vyrazit na dovolenou s celou rodinou, ale nezruinuje to váš rozpočet? Takovým ideálním místem, kde vyžití najdou jak děti, tak dospělí je chorvatské město Šibenik. Město Šibenik se nachází v ústí řeky Krky do Jaderského moře.

S dětmi na festival

Největším lákadlem pro rodiny je Mezinárodní dětský festival, který se každoročně koná na konci června a trvá dva týdny. Během festivalu můžete navštívit různá dramatická, taneční, umělecká, divadelní a jiná vystoupení. Festival patří mezi největší kulturní události ve městě. Pokud festival nestihnete, nezoufejte. Kromě festivalu se zde koná řada jiných vystoupení a různých kulturních akcí. Cesta do Chorvatska se vám určitě vyplatí.

Na výlet do Národních parků

Součástí Šibeniku jsou hned dva úchvatné Národní parky: Krky a Kornati. Kolem řeky Krka můžete obdivovat nádherné krasové jevy a vodopády. Tuto nádhernou podívanou si nenechá každoročně ujít mnoho turistů. Vodní kaskády jsou největší lákadlem Národního parku Krky, který řeku obléhá.

Národní park Kornati se nachází kolem města Šibenik a jeho součástí je také 89 dalších ostrovů a ostrůvků, které jsou neobydlené. V parku platí přísná pravidla a každá loď je pečlivě zkontrolována. Chorvatsko ostrovy používá pouze k přechodnému bydlení.

Procházka Šibenikem vás nadchne

V 17. století bylo město obestaveno systémem hradeb a pevností, z nichž se některé dochovaly dodnes. Tyto hradby, společně s pevností sv. Mikuláše, jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Na seznamu je také zapsána katedrála svatého Jakuba, která je turistům zpřístupněna.

Kde se ubytovat?

Ubytování vám zařídí většina cestovních kanceláří. Pokud máte rádi vše pod kontrolou a chcete ušetřit značnou sumu peněz, mrkněte na webové stránky ubytovanivchorvatsku.cz, kde si ubytování můžete zařídit zcela sami. Na stránkách objevíte obrovské množství apartmánů, vil a domů určené k pronájmu s kontakty přímo na majitelé objektů.