V každém interiéru se chceme cítit dobře. Časem se ale pokoje okoukají, zevšední a je třeba je oživit. Někde stačí vyměnit či přidat doplňky, jinde je zapotřebí většího zásahu.

Začněte od podlahy… Nebo spíš od stěn…

To, co většinu lidí na pokoji zaujme na první pohled, jsou stěny. Někdo má raději jednoduché bílé či s jemnou barvou, někdo se nebojí ani výraznějších vzorů. Záleží také na zařízení konkrétní místnosti a stylu, v jakém se cítíte dobře. Máte-li menší místnost, kterou využíváte jako pracovnu, zaměřte se raději na světlejší barvy, které pokoj rozjasní. Chcete-li oživit prostorný a slunný obývací pokoj, nemusíte se bát ani tmavších a výraznějších barev.

Obývací pokoj můžete oživit tapetou aplikovanou na jednu stěnu, tapeta může být s opakujícím se vzorem. V moderním interiéru skvěle vynikne skandinávská tapeta s geometrickými tvary v jemných pastelových barvách, můžete sem umístit fototapetu s libovolným motivem. Vyberte si pohled do krajiny, panorama velkoměsta, vaše oblíbená zvířata nebo abstraktní přírodní motivy. V souladu s tapetou potom slaďte doplňky a váš obývací pokoj získá zcela nový look.

Rychle a téměř bez práce

Pokud vám klasické tapetování připadá moc složité, použijte samolepicí tapety, které snadno nanesete na zeď během několika málo okamžiků. Samolepicí tapety můžete použít na celou stěnu nebo zvolte žhavou novinku letošního léta – kulaté tapety. Ty skvěle vyniknou zejména na jednobarevné zdi, můžete je použít místo obrazu v obývacím pokoji, ale s příslušným motivem i v dětském pokoji. Nebojte se tapet, velmi dobře poslouží k oživení vašeho pokoje, mají dlouhou životnost a zakryjí spoustu nedostatků stěn. V dnešní době lze tapety aplikovat i na podlahu a oživit tak starší podlahovou krytinu zcela originálním způsobem. Přijďte si pro tapety do e-shopu Tapeta-dekorace.cz a vyberte si tu pravou pro váš domov.